Zamykanie naczyń krwionośnych

Zamykanie naczyń krwionośnych

Zamykanie naczyń krwionośnych, dotyczy naczyń, które uległy uszkodzeniu. Istnieje wiele metod zamykania naczynek na twarzy. Najpopularniejsze z nich, to elektrokoagulacja i laserowe zamykanie naczynek. Uszkodzeniu, najczęściej ulegają naczynka znajdujące się na policzkach i nosie. Efekty takich uszkodzeń, są więc bardzo widoczne. Ale nie tylko w tym leży problem. Popękane naczynia, to także problem zdrowotny. Na rozszerzone naczynka, narzekają głównie właściciele skóry wrażliwej. Skóra taka jest cienka i delikatna. Skóra wrażliwa wyjątkowo źle znosi wiele czynników zewnętrznych. Najgorzej działają na nią zmiany temperatury, wiatr, ostre słońce i suche powietrze. Skóra taka przesusza się i łatwo ulega uszkodzeniu.

Pękanie naczynek

Pękające naczynka, objawy. Pękanie naczynek objawia się czerwoną skórą. Jest to tak zwany rumień. W pierwszej fazie choroby, rumień pojawia się i znika. Nieleczone popękane naczynka, dają o sobie znać rumieniem, który nie schodzi z twarzy.

Teleangiektazje

Teleangiektazje, to trwałe zmiany skórne, wywołane popękanymi naczyniami. Naczynia takie są widoczne przez cienką i delikatną skórę. Teleangiektazje, to przypadłość, która gnębi głównie kobiety. Dzieje się tak, ponieważ żeńskie hormony estrogeny, działają rozluźniająco na naczynia. Naczynia takie ulegają rozszerzeniu, a ich śródbłonek staje się coraz cieńszy. Popękane naczynka włosowate, gdy patrzy się na nie z bliska, wyglądają jak plątanina czerwonych nitek. Nie usunięte, łączą się w duże skupiska zaczerwienień.

Zamykanie popękanych naczynek

Zamykanie uszkodzonych naczyń, polega na odłączeniu ich od reszty zdrowych naczyń. W tym celu, uszkadza się je w miejscach, gdzie kończą się uszkodzone fragmenty. Zamknięte z obu stron naczynka, obumierają i zanikają samoczynnie. W zależności od rozległości występowania problemu, umiejscowienia uszkodzonych naczynek, korzysta się z wybranej metody. Uszkodzone naczynia z twarzy usuwa się metodą laserową lub elektrokoagulacji. Rozszerzone naczynia na nogach usuwa się metodą skleroterapii.

Elektrokoagulacja

Zabieg ten polega na koagulacji tkanek, przy pomocy prądu wysokiej częstotliwości.

Laserowe zamykanie naczyń krwionośnych

Inaczej fototermoliza. Polega na termicznej koagulacji tkanek przez światło lasera.

Kriochirurgia na popękane naczynka

Uszkodzone naczynia, niszczy się przy pomocy podtlenku azotu lub ciekłego azotu. Bardzo niska temperatura uszkadza źle funkcjonujące naczynia.