Usuwanie żylaków

Usuwanie żylaków

Zaburzenia przepływu krwi w żyłach, objawiają się charakterystycznymi ciemnymi wybroczynami podskórnymi na nogach, zwanymi potocznie pajączkami lub żylakami. Na pojawienie się ich ma wpływ przede wszystkim zbyt mała ilość ruchu i częste przebywanie w pozycji stojącej lub siedzącej.

Usuwanie żylaków wczoraj i dziś.

Pacjenci uskarżający się na dolegliwości spowodowane nieprawidłowym przepływem krwi w żyłach, do niedawna mieli jedno wyjście. Było nim chirurgiczne usuwanie żylaków, po którym pozostawały szwy i blizny, a powrót do pełnej sprawności trwał dość długo. Zabiegi takie przeprowadzane były w warunkach szpitalnych i wymagały czasowego pobytu na oddziale dermatologicznym. Podczas takich operacji rozcinano skórę, podwiązywano uszkodzone żyły w pachwinach i kolanach, a następnie wyciągano je. Konieczne tu było stosowanie znieczulenia ogólnego. Dziś pozbycie się żylaków jest o wiele szybsze i łatwiejsze. W zależności od możliwości i potrzeb, stosuje się dwie metody usuwania żylaków. Obok klasycznej metody chirurgicznej, pojawiła się bowiem metoda wykorzystująca lasery do eliminowania żylaków.

Usuwanie żylaków laserem.

Usuwanie żylaków laserem to zabieg bezinwazyjny, gdyż nie trzeba tu niczego rozcinać, ani zszywać. Do chorej żyły wprowadza się cewnik, a wraz z nim światłowód, który uszkadza niedrożne naczynia. Światło lasera działa z wielokrotnie większą precyzją niż skalpel, dzięki czemu uszkodzeniu ulega tylko to, co powinno. Uszkodzone żyły po jakimś czasie obumierają, a na skórze nie pozostają żadne ślady i choroba nie rozwija się dalej.

Usuwanie żylaków, efekty.

Efekty jakie dają obie metody usuwania żylaków są podobne. Laserowe usuwanie żylaków jest o wiele bezpieczniejsze i bardziej komfortowe dla pacjentów. Efekty obydwu zabiegów, zależą w dużej mierze od tego, w jakim stadium choroby je zastosowano. Im wcześniejsza jest interwencja chirurgiczna bądź laserowa, tym efekty są bardziej zadowalające. O wiele łatwiej jest usunąć niewielką ilość cienkich żylaków, niż pozbyć się grubych i wystających ciemnych żył. Stuprocentowy efekt w postaci zniknięcia pajączków lub żylaków, obserwuje się w około dziesięć dni po zabiegu.

Wskazania:

wskazaniem do tego typu zabiegów są stwierdzone przez lekarza zaburzenia przepływu krwi w żyłach, objawiające się jako pajączki i żylaki.

Przeciwwskazania:

laserowego usuwania żylaków nie stosuje się u osób z zaburzeniami krzepliwości krwi.