Plastyka brzucha
Brzuch jest tą częścią ciała, w której lubi gromadzić się tkanka tłuszczowa. Najczęściej dzieje się tak, że tkanka ta gromadzi się niepostrzeżenie, a właściciele brzuszków zauważają je dopiero wtedy, gdy są już całkiem sporymi brzuchami. Zwisający, duży i gruby brzuch nie stanowi ozdoby. Nie tylko szpeci i zniekształca sylwetkę, ale także utrudnia codzienne funkcjonowanie. Niewielkie nadwyżki tkanki tłuszczowej zlokalizowane na brzuchu, można usunąć przy pomocy ćwiczeń lub bezinwazyjnych zabiegów modelujących sylwetkę. Na duże, ciężkie i obwisłe brzuchy sposób jest tylko jeden, a jest nim plastyka brzucha.
Plastyka brzucha
Wbrew pozorom, zabieg ten nie służy likwidacji samych brzuchów, ale raczej tego, co po nich zostało, czyli nadmiaru skóry. Nadmiar taki pozostaje, gdy przyrost wagi i jej spadek są zbyt szybkie. U kobiet ma to miejsce zwłaszcza po ciąży, a panowie borykają się z tym problemem po skutecznych kuracjach odchudzających.
Plastyka brzucha, przebieg
Plastyka brzucha to poważny zabieg chirurgiczny przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Podczas zabiegu, nacina się brzuch w okolicy łonowej i blisko pępka. Czasami potrzebne jest dodatkowe cięcie pionowe, łączące dwa poziome. W razie potrzeby, redukuje się nie tylko nadmiar skóry, ale i tkanki tłuszczowej. Jeśli trzeba, wzmacnia się mięśnie brzucha. Na koniec trzeba stworzyć miejsce na nowy pępek. W zależności od potrzeb, plastykę brzucha łączy się z odsysaniem tłuszczu. Cały zabieg trwa nie więcej niż trzy godziny.
Rekonwalescencja
Plastyka brzucha wymaga kilkudniowego pobytu w szpitalu. W tym czasie na brzuchu nosi się specjalny opatrunek i pas ściągający. Na pełną sprawność trzeba poczekać od dwóch do trzech tygodni. Jak po każdym zabiegu, operowana okolica przez jakiś czas nie wygląda zachęcająco, jest nadwrażliwa i obolała.
Plastyka brzucha, powikłania
Powikłania pooperacyjne są tu rzadkością, nie mniej jednak trzeba wiedzieć, że mogą wystąpić. Powikłaniami po plastyce brzucha mogą być krwiaki, infekcje i martwica brzeżna skóry. Po takiej operacji mogą pozostać brzydko wyglądające blizny. Powikłaniami groźnymi dla życia są tu zatory tłuszczowe i zatory tętnicy płucnej.
Plastyka brzucha, przeciwwskazania
Operacji tego typu nie przeprowadza się u osób ze skazą naczyniową, niestabilnym nadciśnieniem tętniczym, z dusznościami i problemami z krzepnięciem krwi.