Peeling kawowy
O właściwościach kawy napisano już bardzo wiele. Wszystko, co pisze się o kawie, dotyczy tego, jak działa ona na nasz organizm od wewnątrz. Wszyscy wiedzą, że filiżanka małej czarnej dodaje sił i energii do działania. Kawę pijamy ze względu na jej smak, aromat i ożywcze działanie. Kochamy kawę w różnych postaciach i z różnymi dodatkami.
Kawa w kosmetyce
Przeglądając uważnie zawartość półek w drogerii, łatwo zorientujemy się, że poważną część tego asortymentu, stanowią kosmetyki kawowe. Są to specyfiki upiększające i pielęgnujące, w składzie których znajduje się kawa. Po co dodaje się kawę do kosmetyków? Zawarta w kawie kofeina ma właściwości wyszczuplające. Można w to wierzyć lub nie, ale tak właśnie uzasadnia się dodawanie kawy do kosmetyków. Kawa w kosmetykach, to także atrakcyjny dodatek zapachowy. Większości z nas, kawa kojarzy się z przyjemnymi chwilami relaksu. Skojarzenie to przenosimy na kosmetyki, na etykietkach których widnieje napis, że są kawowe.
Peeling kawowy
Jednym ze specyfików, z kawą w składzie, jest peeling kawowy. Kosmetyk tego typu służy do stosowania, w celu mechanicznego ścierania martwych komórek, ulokowanych na powierzchni skóry. Drobinki kawy zanurzone w gęstej zawiesinie łatwo ścierają martwe komórki. Peeling kawowy nie tylko złuszcza martwą warstwę komórek naskórka, ale także nawilża i odżywia skórę.
Peeling kawowy własnej roboty
Do peelingu kawowego własnej roboty, można użyć naturalnych zmielonych ziaren kawy w stanie surowym, lub fusów świeżo zaparzonej kawy. Jedne i drugie ziarenka łączymy z łyżeczką oliwki dla niemowląt, odrobiną cynamonu i żelem pod prysznic.
Peeling kawowy, sposób użycia
Kupiony w sklepie lub samodzielnie sporządzony peeling kawowy, nanosimy na wilgotną skórę, wmasowujemy okrężnymi ruchami, po czym dokładnie spłukujemy wodą. Peeling kawowy można wykonywać dwa, trzy razy w tygodniu. Peeling taki dobrze robi skórze każdego rodzaju: normalnej, suchej, tłustej i mieszanej.
Peeling kawowy, efekty
Peeling kawowy pozostawia skórę miękką, gładką i wyrównaną pod względem koloru. Ponadto intensyfikuje mikrokrążenie w skórze. Po peelingu działanie kosmetyków nakładanych na skórę jest dużo skuteczniejsze, ponieważ wygładzona i pozbawiona martwych komórek skóra, lepiej wchłania je do wewnątrz. Peeling kawowy jest przyjemny, relaksujący i zmysłowy. Skóra po nim jest nie tylko gładka, nawilżona i rozjaśniona, ale także pięknie pachnie.