Pedicure leczniczy

Pedicure leczniczy

Salony urody dbają o to, by ich oferta była coraz szersza i coraz bardziej dostosowana do potrzeb poszczególnych klientek. W związku z tym, oprócz pedicure kosmetycznego, który obejmuje same paznokcie, oferuje się pedicure leczniczy, który obejmuje problemy związane ze stanem i wyglądem paznokci, a także całych stóp.

Pedicure leczniczy

Do gabinetów kosmetycznych i centrów paznokci, coraz częściej zgłaszają się klientki, ze specyficznymi problemami. Wiele z nich boryka się z wciąż wrastającymi paznokciami. U innych z kolei, na skórze stóp widać modzele, nagniotki i odciski. Kolejne osoby nie mogą sobie poradzić z pękającymi piętami. Jeszcze inne gnębi grzybica paznokci. Wszystkie te problemy obejmuje pedicure leczniczy. Zabieg ten obejmuje także kosmetyczną pielęgnację i upiększanie paznokci, a więc zmycie starego lakieru, piłowanie płytek, czyszczenie ich i polerowanie, a także usuwanie skórek. Na życzenie klientek, wypielęgnowane paznokcie upiększa się kolorowymi lakierami lub naklejanymi ozdobami.

Pedicure leczniczy, przebieg zabiegu

Klientka siada na fotelu, opiera stopę na podnóżku, a pedicurzystka ogląda ją dokładnie. Po zapoznaniu się ze stanem paznokci i stóp, przystępuje się do moczenia ich w oczyszczającej, relaksującej i zmiękczającej skórę kąpieli. Kąpiel stóp nie powinna być dłuższa niż dziesięć minut, a preparatami oczyszczającymi, są tu różnego rodzaju sole. Po kąpieli, powinno nastąpić usuwanie zrogowaciałego naskórka z pięt. Zrogowaciały naskórek z popękanych pięt, powinien być usuwany przy pomocy precyzyjnie i delikatnie działającej frezarki. Teraz przychodzi kolej na odciski, nagniotki i modzele. Odciski to zrogowaciała skóra w postaci koła z trzpieniem w środku. Podczas ich usuwania nie wolno stosować ucisku, a usuwa się je przy pomocy wyspecjalizowanych frezarek. W podobny sposób usuwa się modzele. Są to bowiem ogniska zgrubiałej skóry żółtawego koloru, które nie mają trzpienia. Najlepsze do usuwania modzeli, są frezy gruboziarniste i gumowe, wyposażone w nakładki ścierne.. Następnie, pedicurzystka powinna zająć się paznokciami. Do zadań pedicurzystki należy tu spiłowanie ich, wyczyszczenie, usunięcie skórek i ewentualne pomalowanie. Przy piłowaniu paznokci stóp nie zaokrągla się boków. Wrastające w skórę paznokcie, też muszą zostać usunięte. Służą do tego celu specjalne narzędzia.