Laserowe zamykanie naczynek

Laserowe zamykanie naczynek

Pękające naczynka, to tylko z pozoru mały problem. Rzeczywiście, jedno pęknięte naczynko łatwo zamaskować. Problem polega jednak na tym, że z czasem jest ich coraz więcej. Są nie tylko widoczne, ale i szkodliwe dla zdrowia. Szerokie obszary pękających naczynek widać z daleka. Widać je, bo naczynka lubią pękać przede wszystkim na twarzy. Widać je także dlatego, że mają postać rozlanych czerwonych plam. Pękające naczynka pozostawione same sobie, zmieniają się w rumień i inne bardzo niekorzystnie wyglądające zmiany na twarzy.

Laserowe zamykanie naczynek

Jak dotąd, jedynym sposobem leczenia popękanych naczynek, jest ich zamykanie. Można to robić przy pomocy laserów. Zabieg polega na bezpośrednim działaniu laserem na uszkodzone naczynko. Światło lasera szybko rozgrzewa naczynko, co powoduje obkurczenie, a następnie zamknięcie go. Raz zamknięte naczynko nigdy już nie pęka. Aby zabiegi laserowego zamykania naczynek przyniosły oczekiwany efekt, lekarz musi dobrać odpowiednio długą falę świetlną. Chodzi o to, by światło lasera podgrzewało krew znajdującą się w naczynku, a nie powierzchnię skóry. W doborze odpowiednich parametrów naświetlania, pomaga specjaliście komputer, do którego wpisuje on wszystkie dane o zmianach widocznych na twarzy pacjenta. Komputer wyznacza długość fali, rodzaj stosowanego filtra, częstotliwość impulsów i intensywność naświetlań. Przed właściwymi zabiegami, trzeba wykonać próbę laserową. Ma ona na celu optymalne dobranie energii do potrzeb pacjenta. Pełny sukces laserowego zamykania naczynek wymaga przeprowadzenia kilku zabiegów. Cała kuracja może trwać nawet kilka miesięcy. Wszystko zależy od ilości, rodzaju i rozległości zmian naczyniowych widocznych na twarzy. Laserowo eliminuje się pojedyncze rozszerzone naczynka, jak i większe ich ilości.

Chroń się przed rozszerzonymi naczynkami

Nie chcąc mieć problemu z rozszerzonymi naczynkami na twarzy, trzeba uważać na słońce. Chodzi o to, by nie nadużywać kąpieli słonecznych. Częsta ekspozycja na słońce i częste wizyty w solarium, mogą uszkodzić naczynka i w konsekwencji doprowadzić do powstania rumienia i teleangiektazji. Przed uszkodzonymi naczynkami uchroni nas też unikanie zmiennych temperatur i wiatru. Jeśli nie trzeba, nie warto narażać twarzy na działanie skrajnych warunków klimatycznych.

Laserowe zamykanie naczynek, przeciwwskazania

Łuszczyca, bielactwo, epilepsja, ciąża i okres karmienia.