Laserowe usuwanie żylaków i pajączków

Laserowe usuwanie żylaków i pajączków

Żylaki, to jedna z dolegliwości naszych czasów. Przyczynia się do niej siedząca lub stojąca praca, sposób odżywiania się i zbyt mała aktywność fizyczna. Żylaki to uszkodzenia żył, prowadzące do zalegania krwi w naczyniach. Choroba ta zaczyna się od uszkodzeń maleńkich naczynek, które objawia się ciemnymi pajączkami na skórze kończyn dolnych. Nieleczone pajączki przekształcają się w grube, ciemne, szpecące i bolesne żylaki, przechodzące z czasem w owrzodzenia.

Laserowe usuwanie pajączków.

Istnieje wiele metod reagowania na pierwsze oznaki choroby żylakowej. Niewielkie pajączki można usuwać przy pomocy laserów. Jak to działa? Światło lasera rozgrzewa i uszkadza chore naczynie, nie szkodząc przy tym innym tkankom, ani naczynkom. Uszkodzone żyłki zanikają, czego efekty widoczne są po upływie kilku tygodni. W miejscach, gdzie były pajączki, skóra staje się jasna i jednolita.

Laserowe usuwanie żylaków.

Żylaki eliminuje się dokładnie tak samo jak pajączki. Jest to taka sama interwencja, tylko podejmowana na etapie, w którym choroba jest bardziej rozwinięta. Usuwania żylaków dokonuje się w znieczuleniu miejscowym, gdyż rozgrzewanie i uszkadzanie tak dużych naczyń, powoduje ból.

Laserowe usuwanie pajączków i żylaków, efekty.

Pełny efekt w postaci zaniku niekorzystnych zmian, osiąga się po trzech czterech zabiegach. Przy czym, pomiędzy kolejnymi zabiegami muszą być czterotygodniowe przerwy. W przypadku rozległych zmian żylakowych, trudniej jest osiągnąć efekty w postaci całkowitego zniknięcia ich. W takich wypadkach główny nacisk kładzie się na zahamowanie dalszego rozwoju choroby.

Przed i po zabiegu.

Przed zabiegiem nie należy opalać skóry, nie wolno też przyjmować aspiryny, jeść olejów rybnych, spożywać alkoholu i przyjmować witaminy E. Wskazówki te dotyczą trzech dni przed zabiegiem. Skóra poddawana naświetlaniu, nie może być pokryta ciemnym owłosieniem. Trzy dni po zabiegu nie wolno nadmiernie rozgrzewać, ani drażnić okolicy, na której był wykonywany. Po laserowym usuwaniu pajączków lub żylaków, nie należy opalać skóry, wręcz dobrze jest ją chronić wysokimi filtrami. Pojawiające się zaczerwienienia należy łagodzić chłodnymi kąpielami. Nie wolno zdrapywać strupków, jeśli takowe się pojawią. Po naświetlaniu mogą pojawić się pęcherzyki, które trzeba smarować maścią z antybiotykiem. Trzy dni po zabiegu nie wolno brać aspiryny.